Uciskowy ból w klatce piersiowej

Od kilku miesięcy odczuwam coś w rodzaju ucisku/delikatnego bólu w obrębie klatki piersiowej mniej więcej na wysokości serca tyle, że po prawej stronie. Dolegliwości nasilają sie po zapaleniu papierosa. Palę od ok. 6 lat. Czym to może być spowodowane? Czy to skutek palenia tytoniu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane paleniem tytoniu. Proszę zaprzestać palenia tytoniu. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po zaprzestaniu palenia to konieczna będzie wizyta u lekarza.