Ból i krew podczas oddawania stolca

Jestem jeszcze nie pełnoletnia i od kilku miesięcy krwawię podczas oddawania stolca i boli mnie jakby mi się coś rozrywało. Nie byłam jeszcze u lekarza ponieważ myślałam, że to nic poważnego. W najbliższym czasie chce iść. Czasami jest więcej krwi czasami mniej. Zawsze jest ona tylko i wyłącznie na papierze. Co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Kontakt z lekarzem jest wskazany. Najprawdopodobniej doszło do wytworzenia się przetoki okołoodbytnicznej lub pęknięcia hemoroida. Sytuacja ta jest o tyle niebezpieczna, że oprócz dolegliwości bólowych regularne krwawienia mogą doprowadzić do znacznej anemii. Samoograniczenie i wyleczenie takiego stanu ma niewielką szansę. Choroba ma też, niestety, tendencję do nawracania.