Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór metody leczenia żylaków i hemoroidów

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, problem, który Pani opisuje jest częstym utrapieniem kobiet w ciąży i młodych mam. Mowa o hemoroidach, o których może Pani poczytać w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet. Pojawiają się w ciąży lub po porodzie wskutek silnego parcia. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ dolegliwości bólowe mogą nasilać się i utrudniać funkcjonowanie. Bardzo ważne jest szybkie włączenie leków oraz zmiana diety (a najlepiej i trybu życia). Aby ulżyć sobie w cierpieniu może Pani stosować maści oraz czopki doodbytnicze, w aptekach znajdzie Pani również leki stosowane doustnie, które dzięki swym składnikom mają na celu uszczelnienie naczyń krwionośnych, a tym samym zapobieganie tworzenia się żylaków (w tym odbytu) i pajączków. Są też domowe sposoby na hemoroidy, warto z nich skorzystać: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-leczenie-hemoroidow. Tutaj znajdzie Pani również podpowiedzi naszych ekspertów:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/domowe-sposoby-na-wyleczenie-krwawiacych-hemoroidow,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/domowe-sposoby-na-hemoroidy-i-szczeliny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sa-jakies-domowe-sposoby-na-hemoroidy.
Tak jak wspominałam, ważna jest także dieta oraz tryb życia, to jest picie dużych ilości wody, lekkostrawne posiłki oraz ruch. Szerzej na ten temat tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/czy-dieta-zapobiegajaca-powstawaniu-hemoroidow-istnieje.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy