Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety w ulotce leku Emorect nie znaleźliśmy informacji dotyczących stosowania go w czasie ciąży, co oznaczać może, że brakuje badań, które potwierdziłyby, że jest on bezpieczny dla płodu.

W związku z tym najlepiej byłoby skonsultować się z ginekologiem, który oceni przewagę korzyści wynikających ze stosowania preparatu nad ewentualnym ryzykiem dla dziecka.

Hemoroidy to częsty problem, z jakim borykają się ciężarne. Więcej informacji na temat profilaktyki oraz leczenia hemoroidów znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-w-ciazy.

Warto pamiętać, że w przypadku hemoroidów duże znaczenie ma dieta. Powinna być ona bogata w błonnik, który przyspieszy pracę jelit i ułatwi defekację. Równie ważna jest regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednie nawodnienie organizmu.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na podobne pytania, które znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/hemoroidy-w-okresie-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/hemoroidy-w-23-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/hemoroidy-w-16-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty