Ból i krwawienie podczas przerywania błony dziewiczej

Proszę o szczerą odpowiedź. Czy krew i ból podczas przerywaniu błony są konieczne? Czy zawsze jest tak, że czasem poleci krew, czasem mniej, czasem więcej, ale pojawi się ona? A co z bólem? Czy zawsze jest taki silny?

Zależy to od budowy błony(hymen) i osobniczej wrażliwości.
Często błona jest z natury szczątkowa lub uszkodzona/zniszczona w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania (zabawy w doktora dziecięce, praktyki masturbacyjne).
Faktem jest, że przez proces inicjacji przechodziły panie od wielu tysięcy lat...
Można oczywiście chirurgicznie naciąć błonę, ale robi się to rzadko. Bez akceptacji aktualnego partnera lepiej tego nie robić.
Pozdrawiam. JW