Ból i odrętwienie lewej piersi. Jakieś porady?

Witam.

Mniej więcej tydzień temu odczuwałam kłucie w mostku. Od kilku dni mam bóle lewej piersi. Często występują one kiedy się prostuję, robię gwałtowny ruch lub biorę głęboki oddech. Czasami miałam wrażenie, jakby coś mi się tam poruszało. Kiedy dotykam bolące miejsce, mam wrażenie, że fragment ten jest całkowicie zdrętwiały. Czytałam już trochę o tym, ale nie mam bóli pod pachą, nie drętwieją mi ani ręce, ani nogi.

W wyglądzie piersi się nie różnią, nie ma żadnych zaczerwienień ani nic takiego, jedynie lewa jest trochę większa. Dochodzą do tego bóle głowy i chwile całkowitej dezorientacji i paniki. Mam 15 lat, więc raka piersi odrzuciłam. Nerwobóle? Czy może bóle spowodowane moim skrzywieniem kręgosłupa? Miałam iść do lekarza, ale boję się, że jednak jestem na coś chora. Wolę o tym nie wiedzieć (złe podejście, wiem). Mam nadzieję, że ból sam mi przejdzie.

Jakieś porady?

Witaj.

Opisywane dolegliwości ewidentnie wskazują na problem neurologiczny, szczególnie, jeżeli stwierdzono u Ciebie skrzywienie kręgosłupa. Nie wiem, czy jesteś w związku z tym pod kontrolą poradni, niemniej warto byłoby aby zbadał ciebie neurolog, który zaleci odpowiednie postępowanie, być może wystarczy rehabilitacja. Przy problemach z kręgosłupem korzystne jest uprawianie sportu, szczególnie pływania.

Pozdrawiam serdecznie