Ból i opuchlizna nóg oraz problem z chodzeniem

Wczoraj przed polodniem zaczelam czuc bol w okolicy kostek u nog czasem swedzenie myslalam ze cos mnie ugryzlo bo ma jednej kostce pojawil sie obrzek i czerwona byla przebralam skarpetki na luzne nie gniotace gumka w miejscu zaczerwienienia,bol pojawial sie i zanikal w zaleznosci od postawienia stop, dzis obie bardzo napuchly i bola lewa bardziej, ciezko mi chodzic

Witam,

opisywane dolegliwości mogą mieć bardzo różne podłoże.
Obrzęki rzadko są stanem zagrażającym życiu z wyjątkiem reakcji anafilaktycznej - np po lekach, po ukąszeniu przez owada, zakrzepicy żył głębokich prowadzącej do zatorowości płucnej, zastoinowej niewydolności serca i przy piorunującej niewydolności wątroby. Najczęściej (w kolejności) obrzęki występują przy: zastoju żylnym, żylakach, zastoinowej niewydolności serca, obrzęku tłuszczowym, marskości wątroby, zespole nerczycowym, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach odpływu krwi żylnej, zakrzepicy żylnej, po lekach, przy upośledzeniu drenażu limfatycznego. Musiałbym mieć więcej informacji żeby ustalić przyczynę dolegliwości u Pani. Np czy pali Pani papierosy? Pije Pani alkohol? Bierze Pani leki takie jak: Accupro, Captopril, Prestarium, Inhibace, Tritace lub leki takie jak: nifedypina, diltiazem, cynaryzyna lub sterydy? Co Pani robi zawodowo? W jakich warunkach Pani pracuje? Czy odczuwa pani dyskomfort w klatce piersiowej? Jak Pani się odżywia? Czy oddaje Pani mniej moczu? Czy ma Pani żylaki? Czy bierze Pani leki antykoncepcyjne? Czy jest Pani w ciąży? i wiele innych.
Należy uzupełnić wywiad chorobowy i przeprowadzić pełną diagnostykę - badanie fizykalne + badania dodatkowe.