Bolesność i puchnięcie pięty i kolana

Witam mam 58 lat jestem kobietą.Od pewnego czasu puchnie mi lewa noga od pięty do przed kolana (obrzęk ) nie mogę wstać muszę rozchodzić ,żeby było w porządku. Jeśli zbyt dużo chodzę boli ,rwie i kuleję .Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Witam Panią,

opisywane dolegliwości mogą mieć bardzo różne podłoże. Należy uzupełnić wywiad chorobowy i przeprowadzić pełną diagnostykę - badanie fizykalne + badania dodatkowe.
Obrzęki rzadko są stanem zagrażającym życiu z wyjątkiem reakcji anafilaktycznej, zakrzepicy żył głębokich prowadzącej do zatorowości płucnej, zastoinowej niewydolności serca i przy piorunującej niewydolności wątroby. Najczęściej (w kolejności) obrzęki występują przy: zastoju żylnym, żylakach, zastoinowej niewydolności serca, obrzęku tłuszczowym, marskości wątroby, zespole nerczycowym, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach odpływu krwi żylnej, zakrzepicy żylnej, po lekach, przy upośledzeniu drenażu limfatycznego. Musiałbym mieć więcej informacji żeby ustalić przyczynę dolegliwości u Pani. Np czy pali Pani papierosy? Pije Pani alkohol? Bierze Pani leki takie jak: Accupro, Captopril, Prestarium, Inhibace, Tritace lub leki takie jak: nifedypina, diltiazem, cynaryzyna lub sterydy? Co Pani robi zawodowo? W jakich warunkach Pani pracuje? Czy odczuwa pani dyskomfort w klatce piersiowej? Jak Pani się odżywia? Czy oddaje Pani mniej moczu? Czy ma Pani żylaki? i wiele innych.
Jest również rzadki zespół chorobowy dotyczący obrzęku jedynie lewej nogi, a mianowicie choroba Maya Turnera.

Pozdrawiam