Ból i opuchlizna palca po zwichnięciu i uszkodzeniu torebki stawowej

Witam. Mam nogę w szynie gipsowej z powodu zwichnięcia i uszkodzenia torebki stawowej. Przestałem "nogę trzymać w górze" i większość czasu siedziałem. Wczoraj zaczął mnie boleć palec (ten obok największego) i trochę spuchł. Nogę z powrotem zapoznałem z taboretem a palec wysmarowałem altacetem. Czy to pomoże i sam sobie zawiniłem? Dziś opuchlizna prawie zeszła ale nadal boli.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety tak. Elewacja kończyny przy tego typu urazach jest bardzo ważnym elementem leczenia.
Doprowadzenie do powstania opuchlizny (poprzez grawitacyjny spływ chłonki) utrudnia i spowalnia gojenie urazu.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza.