Ból i opuchlizna palców po zabiegu wszczepiania bajpasów

Kobieta Jestem po operacji by pass rok , noga boli i jest spuchnięta , zwłaszcza w nocy boli ,palce też są spuchnięte, jak długo i czy w ogóle powinien taki stan się może utrzymywać po operacji by pass ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie powinny się utrzymywać rok po zabiegu operacyjnym. Sugeruję, by nogę ocenił lekarz POZ lub specjalista naczyniowiec.