Ból i ścierpnięcie palców u nogi po zatorze

Witam, mój ojciec miał zator w nodze, zatkana była tętnica udowa, krew długo nie dochodziła do stopy i do łydki. W poniedziałek doszło do zatoru a dopiero w piątek zrobiono zabieg operacyjny. Zator został usunięty, jednak dalej bardzo pieką go palce u stopy, są ścierpnięte. O czym to może świadczyć? po operacji minęło już 3 tygodnie, nie ma poprawy. Zrobiono usg kończyny, krew krąży prawidłowo, noga jest ciepła, ciśnienie na nodze 0,9. Ale co z tymi palcami, dlaczego tak pieką?proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być konsekwencją tak długiego niedokrwienia kończyny. Może być to jednak także wyraz schorzeń neurologicznych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą angiochirurgiem.