Ból i opuchlizna po skręceniu stopy

Podczas wysiadania z autobusu wykrecilam sobie lewą stopę. Pojawił sie bol i opuchlizna. Zdjęcie rtg nie wykazalo żadnych zmian. Od tego zdarzenia minął prawie miesiąc i dalej mam spuchnieta stope i boli. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Dodam ze lekarz ortopeda przepisał mi tabletki Reparil.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli dolegliwości od czasu urazu znacząco nie zmniejszyły się to konieczna jest ponowna wizyta w poradni ortopedycznej celem weryfikacji wstępnego rozpoznania. Być może konieczne będzie powtórne wykonanie zdjęć RTG.
Pozdrawiam.