Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i pieczenie po operacji wszczepienia bajpasów

Jestem po by passach. choroba przed operacją przebiegała z zaburzeniami rytmu, bez pieczenia za mostkiem i bez zawału mięśnia sercowego. W tym roku wykonałem tomografię serca, ponieważ znowu mam arytmię. Kardiolog stwierdził,że narazie nic złego się nie dzieję. Moje pytanie - dlaczego mam arytmię skoro nic groźnego się nie dzieje. Biorę leki antyarytmiczne, mam ustalone leczenie, robię pomiar potasu a arytmia się powtarza.
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie a aktywność fizyczna

Sport to zdrowie ? również dla osób, którym dolega wiele dolegliwości, np. nadciśnienie. O tym, jak dostosować odpowiednią ilość wysiłku fizycznego dla konkretnego pacjenta, tłumaczy dr Piotr Gryglas.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf Kardiolog

Zaburzenia rytmu mogą wynikać z niedokrwienia mięśnia sercowego. By-passy nie powodują wyzdrowienia z choroby wieńcowej a jedynie zmniejszają objawy choroby.
Jeśli jest Pan pod kontrolą kardiologa, to zapewne wykonał on inne badania niż tylko EKG, czyli ECHO serca z oceną frakcji wyrzutowej, próbę wysiłkową i Holtera EKG.
Prawdopodobnie mając te wszystkie badania i ocenę kliniczną Pana stwierdził, że nie jest to arytmia zagrażająca Pana życiu i aktualne leczenie jest wystarczające.
Pozdrawiam
M. Muzolf

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy