Ból i zaczerwienienie plamki po ukąszeniu kleszcza

W piątek spadł mi na nogę kleszcz, którego częściowo oderwałam, na drugiej nodze miałam znak jakby po ukłuciu różą. Lekarz w UCK kazał miejsce w którym była nóżka kleszcza odkazić Octeniseptem i jeśli będzie duży rumień to zgłosić się do Szpitala Zakaźnego. W niedzielę czerwona plamka po "zadrapaniu różą" zaczęła boleć, jest wokół zaczerwienie i twarde. Dziś lekarz w Przychodni dał mi Sumamed ale chyba w tej plamce też był kleszcz i kawałek został. bo cały czas jest bez zmian i boli mnie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane miejsce ugryzienia powinien dokładnie ocenić lekarz. Jeśli w ranie jest jeszcze fragment kleszcza koniecznie należy go usunąć.