Ból i zaczerwienienie ust

Od 3 dni bardzo bolą mnie usta, a w zasadzie tylko "obramówka". Ból ten mogę porównać do swędzenia/pieczenia, a na dolnej obramówce pojawiło sie dzisiaj zaczerwnienienie i ból jest coraz bardziej uciążliwy... Na początku myślałam, że po prostu mam wyszuczone usta, ale żadne nawilżanie nie pomaga, ani nie przynosi ulgi. Usta wydają się też odrobinę większe i są praktycznie cały czas zaczerwienione, a zazwyczaj miałam problem bladych ust. Nie zmieniłam ani pasty do zębów ani żadnych kosmetyków.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane reakcją alergiczną. Nie można wykluczyć zapalnego podłoża występujących objawów. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.