Ból dziąseł po szczotkowaniu

Witam. Od kilku dni odczuwam ból dziąseł podczas szczotkowania zębów oraz swędzenie ich tuż po skończeniu. Ostatnio także poparzyłam sobie język herbatą i wyskoczyły mi małe 'krosteczki', które zazwyczaj już powinny zejść do tego czasu. Dziąsła bolą tylko po umyciu, język cały czas kiedy tylko czegoś dotknę, czasem także występuje ból pod językiem. Nie mogę się doszukać w internecie co to może być. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Marika.

Proszę zmienić pastę do zębów i wybrać na ten czas pastę ,która dodatkowo łagodzi objawy ze strony dziąseł,mianowicie Meridol i do tego stosować płyn do płukania ust z tej samej linii Meridol.Po poparzeniu języka gorącym napojem dolegliwości mogą się utrzymywać kilka dni. Jeżeli dolegliwości nie miną po kilku dniach stosowania tej pasty i płynu to proszę udać się na wizytę do lekarza dentysty,który zbada i oceni błonę śluzową jamy ustnej.Proszę pamiętać ,że doktor Google nie jest dobrym lekarzem! i leczenie przez internet nie istnieje.