Ból jajnika i mdłości po stosunku bez zabezpieczenia

Dzień dobry! Mam na imię Paulina i mam 18 lat. 21 marca ( 8 tygodni temu) podczas zabawy mój chłopak wszedł we mnie do połowy. Po tym fakcie zażyłam tabletkę E*** po 40 godzinach. 31 marca zrobiłam test ciążowy (po naniesieniu moczu pojawiły się delikatne 2 kreseczki ), ale po 3 minutach była tylko 1. 2 kwietnia dostałam miesiączkę. 18 kwietnia zrobiłam 2 test - był negatywny (29 kwietnia). Dostałam 2 miesiączkę. Ostatnio przez 3 dni bolał mnie lewy jajnik i trochę było mi niedobrze. Czy mogę być w ciąży? Od czego te mdłości? Czy to normalne, że po naniesieniu moczu na test pojawiły się na chwilę 2 kreseczki? Proszę o szybką odpowiedź! Dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

skuteczność tabletki "72 h po" jest bardzo wysoka, a obecność miesiączek oraz negatywne testy ciążowe powinny Panią utwierdzić w przekonaniu o braku ciąży. Następnym razem, aby uniknąć podobnego stresu, a przede wszystkim niechcianej ciąży, proszę stosować skuteczną antykoncepcję.

Ból jajnika może być spowodowany owulacją, a mdłości przypadłością przewodu pokarmowego.