Ból jajnika podczas stosowania Yasminelle i antybiotyku

Witam! Od dwóch lat stosuję Yasminelle. Podczas brania 17 tabletki rozpoczęłam przyjmowanie antybiotyku Augmentin na anginę. Od tego czasu mam duży ból jajnika. Czy antybiotyk mógł odblokować owulację? Czy krwawienie z odstawienia nastąpi? Czy antybiotyk może spowodować brak krwawienia z odstawienia? Zastanawia mnie ból jajnika, może to oznaka właśnie odblokowanej owulacji. Czy przy rozpoczęciu następnego blistra od razu jestem zabezpieczona? Pozdrawiam

"Równoległe stosowanie antybiotyków z grupy penicylin lub tetracyklin zmniejsza skuteczność działania antykoncepcyjnego preparatu. Jeżeli leki wymienione powyżej lub inne stosuje się równolegle z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi nie dłużej niż tydzień, należy zarówno w czasie ich przyjmowania, jak i przez 7 dni po odstawieniu stosować dodatkowe metody antykoncepcji" Augmentin to antybiotyk z grupy penicylin, ma więc wpływ na działanie leku antykoncepcyjnego i może zmniejszać jego działanie. Niewykluczone też są pewne dolegliwości ginekologiczne.