Ból jajnika w ostatnim dniu przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki microgynon biorę od 1,5 roku zawsze o 19. Wczoraj wieczorem czyli 7. dnia przerwy zaczął boleć mnie jajnik, był to ból jak kłucie, dzisiaj rano pojawiło się to samo, a o 19 wezmę jak zawsze 1 tab z następnego opakowania. Dodam iż 3 dnia przerwy doszło do stosunku, a 4 dnia wieczorem dostałam krwawienia z odstawienia. Co może oznaczać ten ból? Czy może to być owulacja? Czy jest ryzyko ciąży? Dodam iż tabletki biorę zawsze o tej samej porze i nie brałam innych leków.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Ból może być spowodowany stanem zapalnym czy zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.