Ból jajników a ciąża

Witam, mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 5.09 i kochałam się z chłopakiem 24.09. Mieliśmy prezerwatywę i teoretycznie były to dni niepłodne. Mój cykl trwa 26-28 dni. Niestety od 4 dni bolą mnie jajniki i nie mam jeszcze miesiączki. Obawiam się, że jestem w ciąży. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Jeśli nie ciąża, to co to może oznaczać? Bardzo się denerwuję.

Witam serdecznie!

Jak słusznie Pani zauważyła do stosunku najprawdopodobniej doszło w trakcie trwania dni niepłodnych. Dodatkowo stosowali Państwo prezerwatywę, która jeśli została założona prawidłowo, jest skuteczną metodą antykoncepcji. Na podstawie powyższych danych można zatem wysunąć wniosek, iż ciąża jest bardzo mało prawdopodobna.

Dolegliwości bólowe, o których Pani wspomina najprawdopodobniej związane są ze zbliżającą się miesiączkę. Napisała Pani zapytanie w 28 dniu cyklu. Nie można zatem jeszcze powiedzieć, jakoby miesiączka się spóźniała.
Przyczyn ewentualnego wydłużenia cyklu jest wiele: stres, wprowadzenie restrykcyjnej diety, zwiększenie wysiłku fizycznego itp.

Jeżeli nadal będzie obawiała się Pani ciąży, może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż po 14 dniach od daty zbliżenia.

Pozdrawiam