Określenie dni niepłodnych i ryzyko zajścia w ciążę

Witam......przeważnie Mam okres co 28 dni.Okres miałam 4 pazdziernika,skonczył się 9,a wspólżyłam z mężem 11 pazdziernika.Czy wtedy moglam zajść w ciaże, miałam niepłodne dni?Jak długo są dni niepłodne zaraz po okresie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W przypadku cyklu, który trwa 28 dni do owulacji zazwyczaj dochodzi 14 dnia cyklu. Za dni płodne uznajemy natomiast 4 dni przed owulacją oraz około 3 po owulacji. Teoretycznie współżyli Państwo zatem w czasie dni niepłodnych. Ryzyko ciąży jak najbardziej jednak istnieje.