Ból jajników, jelit i podbrzusza po stosunku

W sobotę po seksie dziewczynę bolały jajniki, a ból po jakimś czasie ustał. 6 dni później po kolejnym stosunku pojawił się ten sam problem, a ból przeniósł się na wysokość jelit.W obu stosunkach była używana prezerwatywa. Jaka może być przyczyna bólu? Czy może mieć to związek z ciążą? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ból pojawia się tylko po stosunku, a więc po podrażnieniu mechanicznym, sugeruje to obecność niewielkiego stanu zapalnego w obrębie miednicy mniejszej. Wskazana konsultacja ginekologiczna. Jeśli prezerwatywa była stosowana prawidłowo i nie doszło do jej uszkodzenia ryzyko zapłodnienia praktycznie nie istnieje. Jeśli jednak mają Państwo co do tego wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy.