Stosunek w ostatni dzień okresu i ból jajników a ryzyko ciąży

Witam, moja partnerka miała "okres", a właściwie to ostatni jego dzień. Tego dnia uprawialiśmy seks, ale po jakimś czasie zaczęły boleć ją jajniki. Po jakimś czasie bóle ustały. Minęło 6 dni do kolejnego zbliżenia, a po seksie znów pojawiły się bóle jajników. Każdy stosunek był w prezerwatywie, a dodatkowo w dni nie płodne. Jakie może być zagrożenie ciążą? Czy można uniknąć tego bólu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ze względu na fakt, iż żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% skuteczna nie można jednoznacznie wykluczyć ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia partnerka powinna wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości bólowe będą się utrzymywały partnerka powinna udać się do ginekologa.