Ból od podbrzusza do odbytu, bóle jajników

odczuwam ból jajników-podbrzusza, nie mam grzybicy.Po ostatnim stosunku okropny ból od podbrzusza do odbytu.A lek.gin dziś dał mi skierowanie na mocz,krew i crp.Brak badania usg-ale z dawna wiem ze miałam małego mięśniaka.Mam również bardzo bolesne owulacje.Zaprzestałam antykon.hormonalnej.Czy to może być coś poważnego?Czy udać się do innego lekarza? Dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przy tego typu objawach warto wykonać USG jamy brzusznej i/lub USG ginekologiczne. To pierwsze może zlecić lekarz rodzinny. Oczywiście należy poszukiwać przyczyn ginekologicznych, choć jednocześnie należy pamiętać, że stan zapalny w miednicy mniejszej może być spowodowany innymi przyczynami. Sugeruję więc konsultację z innym ginekologiem.