Dyskomfort i ból w podbrzuszu

Witam. Od wielu tygodni odczuwam naprzemiennie dyskomfort i ból w podbrzuszu(okolice miednicy, macicy, jajników, jajowodów, pęcherza, cewki moczowej). Wyniki posiewu, badania ginekologicznego i moczu wyszły prawidłowe. Nie proszę o diagnozę przez internet lecz radę: na jakie badania i do jakiego lekarza się wybrać? Nie wiem co mi jest, nie potrafię też wskazać innych niepokojących objawów. Może to np.zapalenie przydatków,endometrioza? A może coś z pęcherzem?(siusiam jednak prawidłowo) Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wyniki moczu oraz badanie ginekologiczne są prawidłowe, to w celu ustalenia przyczyny opisanych objawów konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim USG jamy brzusznej oraz USG dopochwowe. Jeśli wyniki tych badań obrazowych także będą prawidłowe, dobrze byłoby pomyśleć o diagnostyce przewodu pokarmowego.