Ból jajników przed planową miesiączką i negatywny test ciążowy a szanse na ciążę

WITAM mam pytanie czy mogę być w ciąży,gdyż z mężem planujemy drugie dziecko stosunek odbywaliśmy w dni płodne.Jestem przed miesiączką i bolą mnie jajniki jak również ma zmianę nastrojów.Robiłam test ciążowy 6 dni po stosunku,ale był negatywny.Proszę o odp i dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test należy wykonać minimum 14 dni od stosunku potencjalnie skutkującego ciążą. Szanse zapłodnienia w opisanej sytuacji oczywiście istnieją, jednak sytuacja musi zostać potwierdzona badaniami.