Ból kolana w okolicy rzepki

Witam, miesiąc temu po grze w piłkę nożną czułem ból kolan w okolicach pod rzepką , nie mogłem zrobić przysiadu i trudno mi się prostowalo nogę. Wczoraj po miesięcznej przerwie gdy ból juz minął i pozornie odzyskałem sprawność zagrałem w pilke, i niestety po grze ból kolan wrócił. Ból czuję pod rzepką i widać lekka opuchliznę , co to może być , czy jest do wyleczenia i czy muszę udać się do lekarza i jakiego? Tak bardzo kocham sport, a te kolana są moim utrapieniem.

Ból rzepki pod kolanem lokalizuje się albo w więzadle rzepki (tam gdzie przyczepia się mięsień czworogłowy, który stabilizuje kolano) lub w miejscu przyczepu na guzowatości piszczelowej. Jest to istotne z diagnostycznego punktu widzenia.
Dla Pana ważne jest, żeby ten problem wyeliminować.
Taki ból może pojawić się poprzez uraz bądź nakładanie się mikrourazów i ważne jest aby to zdiagnozować. Najlepszym badaniem w takim przypadku jest badanie USG gdzie pokaże ono stan więzadła rzepki i czy są na nim uszkodzenia.
Sam w gabinecie mam często takie przypadki więc jeśli ma Pan możliwość to zapraszam do siebie do Lublina w celu dokładnej diagnozy.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat

Warto zrobić USG u dobrego ortopedy, gdyż mogło dojść do uszkodzenia łąkotki lub kaletki podrzepkowej. Po konsultacji lekarskiej możliwa fizjoterapia. Do momentu rozpoznania przyczyny zalecam nie przeciążać nogi.