Ból kostki pomimo prawidłowych wyników badań

Witam ! Mam problem z bólem prawej kostki. Nigdy nie miałam złamanej ani skręconej. Problem mam już od paru miesięcy. Wcześniej ból pojawiał się sporadycznie, teraz częściej daje o sobie znaki. Nie miałam żadnego wypadku, urazu ani stłuczenia. Dłuższy czas byłam na zwolnieniu. Robiłam badania krwi i wyszło że wszystko jest ok. Miałam także rezonans magnetyczny który także nic nie wykazał. Przez miesiąc wszystko wróciło do normy, teraz znów odczuwam ból zwłaszcza przy chodzeniu.

Witam serdecznie,

Jeśli wynik badania MRI stawu skokowego prawego wyszedł prawidłowy, to bóle mogą być związane ze zmniejszona gęstością mineralną kości. Dlatego może Pani poddać się badaniu densytometrycznemu czyli badaniu gęstości kości, aby zobaczyć jak wygląda masa mineralna kości u Pani. Jeśli wynik wyszedłby obniżony (osteopenia, osteoporoza), wówczas proszę udać się do Poradni Leczenia Osteoporozy, Poradni Reumatologicznej lub do lekarza rodzinnego w celu konsultacji i ewentualnego ustalenia dalszego postępowania. Natomiast jeśli wynik wyszedłby prawidłowy to najlepiej jakby udała się Pani do lekarza ortopedy w celu konsultacji i ustalenie przyczyny bólu.
Zaleca się też, aby osoby dorosłe czyli powyżej 18 roku życia, przyjmowały witaminę D3 w dawce 2000 j.m. (UI) dziennie, w trakcie posiłku, od września do końca kwietnia. Witamina D3 m.in. poprawia mineralizację kości, nie dopuszczając do obniżenia masy mineralnej kości, również wpływa na poprawę funkcjonowania mięśni.

Pozdrawiam.