Powrót do pracy po złamaniu kostki

Witam,18 sierpnia poślizgnęłam się na spacerze i prawa noga wywinęła się o 90 stopni do wewnątrz, po 2 wizytach w odstępie tygodnia i 6 rtg nie stwierdzono złamania, po 4 tyg.zrobiłam rezonans magnetyczny i tam wyszło złamanie. Po tygodniu,22 września miałam operację w której umieszczono mi w kostce śrubę, żeby ustabilizować syndsesmozę. 1grudnia mam wyjąć tą śrubę. Chirurg powiedział, że po tym zabiegu po 1,2 tygodniach mogę wrócić do pracy, czy to normalne, po 3,5miesiąca skakania o kulach? M.

Witam serdecznie,

Czasem tak się zdarza, że zrastanie kości po urazie trwa. Może Pani wykonać sobie badanie densytometryczne w lokalizacji odcinka lędźwiowego oraz bliższego końca kości udowej (szyjki kości udowej) w celu zbadania gęstości kości w kierunku osteoporozy. W przebiegu osteoporozy proces zrostu kostnego wydłuża się, więc warto densytometrię wykonać.
Profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym (wrzesień -kwiecień) zaleca się przyjmowanie witaminy D3 w dawce 2000 j.m. dziennie u osób powyżej 18 roku życia.

Pozdrawiam.