Ból kręgosłupa i chwilowa niemożność utrzymania przedmiotów w dłoniach

Dzień dobry. Mam 30 lat. Moje pytanie dotyczy bólu kręgosłupa jak i to, że ostatnio zdarza mi się (sporadycznie) wypuścić przedmiot w trzymanej dłoni. Odebrałam wyniki rtg, oto one: kr c: w ustawieniu spoczynkowym lordoza szyjna spłycona, węższa tarcza m/trzonowa c7-Th1 zaostrzenia w stawach Luschki kr L-S spłycona lordoza, dyskopatia L5 - S1, prawostronna skolioza. Rehabilitacja: nie mogę: masaży i fizykoterapii, do kriokomory,nie dostałam kwalifikacji. co mogę jeszcze uczynić by sobie pomóc?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka Neurolog, Warszawa
100 poziom zaufania

Badanie rtg jest badaniem dosyć ogólnym pokazującym kości i ich wzajemne ułożenie względem siebie. badaniem które pokazuje co się dzieje w obrębie osi strukturalno czynnościowej jaką jest kręgosłupa jest MRI
Leczenie i rehabilitacja zawsze ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie zgłaszanych dolegliwości, badania przedmiotowego, wyników badań dodatkowych i innych chorób.
Wypadanie przedmiotów z ręki raczej nie jest związane z chorobą kręgosłupa, często przyczyną jest zespół cieśni kanału nadgarstka.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty