Ból kręgosłupa i objawy rwy kulszowej

Jestem pielęgniarką po wypadku w pracy - dźwignięcie ciężkiego pacjenta w dwie osoby. Na zdjęciu RTG - przedni ześlizg na poziomie L5-S1 wielkości 5,7 bez cech dyskopatii kostnej. Po wypadku objawy rwy kulszowej do prawej nogi i cały czas ból w okolicy kręgosłupa - doprowadzający do mdłości. Co mnie czeka?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim czeka Panią dalsza diagnostyka, tj. wykonanie MRI kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Proszę bowiem pamiętać, że RTG nie jest zbyt dobrą metodą do oceny kręgosłupa i jego struktur. Następnie, w zależności od wyniku i Pani objawów wdrożone zostanie leczenie farmakologiczne, fizykoterapeutyczne lub operacyjne. Najlepszą metodę leczenia dobierze Pani specjalista neurochirurg lub ortopeda.