Ból kręgosłupa i żeber a wynik RTG

Od miesiąca odczuwam okropny ból w kręgosłupie odcinek lędzwiowy, bolą mnie żebra podczas oddaychania i jakich kolwiek ruchów. Zrobiłam badanie RTG ,opis: Prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędzwiowego. Wariant rozwojowy pod postacią częściowej prawostronnej sakralizacji L5, z wytworzeniem wtórnego stawu pomiedzy szerokim prawym wyrostkiem poprzecznym kręgu L5 a masą boczną kości krzyżowej. Zwraca uwagę symetryczne, obustronne uwapnienie się chrząstek żebrowych w zakresie łuków.

Witam! Opisane zmiany wiążą się z dość dużymi nieprawidłowościami budowy kręgosłupa i z całą pewnością mogą powodować nasilone dolegliwości bólowe. Myślę że w tej sytuacji należy rozważyć wskazania do zabiegu operacyjnego. Proszę zgłosić się do neurochirurga który pokieruje odpowiednim postępowaniem.