Ból kręgosłupa lędźwiowego a rehabilitacja

Mam 40 lat od roku choruje na ból kregosłupa lędzwiowego.Rezonana magnetyczny wykazał dwa wypadajace dyski u podstawy kręgosłupa 4 mm,oraz 7 mm,lekarz ortopeda skierował mnie na rechabilitacje,ktura to po 4 miesiacach przyniosła swoetne efekty ,jednak podczas ostatniego zabiegu masarz z manipulacja,ból powrócił i to ze zdwojona siłą,przedtem był tępy A teraz bardzo kłujący przechodzi do pachwin posladków.Czy jest sęs wydawać pieniądze na kolejna rehabilitację manualną ,czy tylko operacja pozdr

Witam,
prócz masażu należy ćwiczyć (oczywiście ćwiczenia indywidualne do Pana schorzenia i dolegliwości) bóle pachwin mogą świadczyć o problemie w stawach krzyżowo-biodrowych , ponadto polecam konsultację z neurochirurgiem on określi stopień zaawansowania zmian w kręgosłupie. Pozdrawiam