Ból łokcia po ćwiczeniach siłowych

od kilku miesięcy boli mnie lewy łokieć od strony zewnętrznej. boli również w momencie, kiedy rękę delikatnie wykręcam- robiąc jakąś czynność. boli też podczas podnoszenia ciężaru lub kiedy nie robię nic. mam wrażenie, że z powodu bólu odczuwam dolegliwość w stronę palców. ból ustępuje i bez przyczyny powraca. zaczęło się od dnia, kiedy wykonywałem trening siłowy i przy podnoszeniu ciężaru poczułem dyskomfort w opisywanej okolicy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą być konsekwencją urazu, do jakiego doszło podczas treningu siłowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.

Witam,

Proponuję udać się do lekarza ortopedy, a później jeżeli zostanie to zalecone do fizjoterapeuty. Opisywane przez Pana dolegliwości bólowe mogą wskazywać z opisanej przez Pana lokalizacji na wystąpienie tzw. łokcia tenisisty. W pierwszym etapie stosuje się farmakoterapię i oszczędzanie ręki, w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Natomiast stopniowo wraz z poprawą wprowadza się ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia wzmacniające poprzez pracę ekscentryczną a także pomocniczo taping. Niestety opisane przeze mnie postępowanie może być podjęte po wykluczeniu innych przyczyn dolegliwości bólowych.