Ból łydki - czy może mieć związek z zażywanymi tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam! Od tygodnia odczuwam lekki ból w lewej łydce, czuję lekkie drętwienie, napięcie w żyłach. Dodam, iż od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, to moje pierwsze hormony, kończę właśnie drugie opakowanie. W mojej rodzinie wiele osób miało żylaki, ja mam 23 lata i wystającą żyłę na lewej łydce. Czy powinnam skonsultować to z lekarzem? Czy to zakrzepica? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
objawy, które Pani opisuje, mogą sugerować zmiany zakrzepowe układu żylnego lewego podudzia. Jest to jedno z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam