Ból między łopatkami i w okolicy serca

Witam. od kilku miesiecy doskwiera mi ból miedzy łopatkami w srodkoweji i prawej górnej częsci klatki piersiowej oraz okolicach serca bólowi towarzyszy dziwne bicie serca(jak by cos pulsowało) gdy o tym mysle objawy sie zwiekszają i narasta niepokój. Byłem u lekarza rodzinnego. po badaniu EKG okazało sie że z sercem wszystko ok. przepisała mi tabletki na uspokojenie i przeciwbólowe. nie wiele pomogło. po wypiciu alkoholu kawy i w stresie objawy sie nasilaja towarzyszą temu nudności i ból żołądka

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na występowanie refluksu żołądkowo-przełykowego. Konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki w tym kierunku. Proszę udać się do lekarza.

Objawy, o których Pan pisze mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Żeby jednak możliwe było postawienie diagnozy i w efekcie leczenie, potrzebna jest wizyta u lekarza psychiatry bądź psychologa. W sytuacji gdyby okazało się, że dolegliwości są wyrazem nerwicy wskazana byłaby psychoterapia umożliwiająca zrozumienie przyczyny takiego Pana stanu i pomagająca poradzić sobie z trudnościami.