Ból mięśni nóg, ból głowy i gardła a mononukleoza

2 tyg temu złapałem przeziębienie, któremu towarzyszyła lekka gorączka, ból mięśni, obfity katar i ból głowy. Po 3 dniach czułem się lepiej, pozostał jednak ból mięśni i czasem głowy. Tydzień później dostałem ogromnego bólu gardła i owrzodzenia migdałków, bez gorączki o dziwo. Lekarz stwierdził anginę i zapisał amoksycylinę, którą biorę już 6 dni i wielkiej poprawy nie ma. W dalszym ciągu pobolewają mnie mięśnie, zwłaszcza nóg i często boli głowa, gardło jeszcze męczy. Może to mononukleoza?

Gdyby miał Pan Mononukleozę, to po podaniu amoksycyliny na pewno zauważyłby pan masywna wysypkę na całym ciele która w dodatku przebiegałaby ze świądem ( bardzo charakterystyczny objaw ). Proponuje jednak powiadomić lekarza o nieskuteczności terapii samą amoksycyliną, być może wymagane jest rozszerzenie spektrum działania antybiotykoterapii.