Ból nóg u czteroletniego dziecka

Dzień dobry, Mam pytanie co może oznaczać ból nóg u czteroletniego dziecka. Takie bóle są u dziecka od dwóch lat. Ma co 6-8 miesięcy robioną morfologię krwi i badanie moczu, ale wyniki są prawidłowe. Miało też robione USG jamy brzusznej i też nie było zmian. Dziecko codziennie w okresie od września do kwietnia dostaje witaminę D i tran, gdyż jest to tłumaczone bólami wzrostowymi. Dziecko dosyć intensywnie rośnie w okresie wiosenno-letnim. Czy można jeszcze jakieś badania wykonać? Barbara B.

a jaka witaminę D3 dostaje ? jeśli kupowana bez recepty kapsułke itp. to nie ma żadnej pewności czy rzeczywiście otrzymuje aktywna D3 . Proszę poprosić lekarza o receptę na VIGANTOL w kroplach lub spróbować kupić bez recepty. To niemiecka witamina która rzeczywiście działa i jest zarejestrowana jako lek. . Może też pani zrobić badanie krwi na poziom D3 , i fosfatazy alkalicznej. MMożliwe że synek ma zaburzone przyswajanie wit. D3