Ból kolana u dziecka w nocy

Dzień dobry, mam 36 lat i jestem mamą 3,5 letniego chłopczyka. Od kilku miesięcy syn skarży się w nocy że bolą go kolana i nogi, nie potrafi tego dokładnie sprecyzować. Ból kolana u dziecka - czego może być przyczyną? W aptece pani poradziła mi syropek wzrostan - przyjmowaliśmy go 3 m-ce po czym lekarz pediatra stwierdził, że jest na ból kolana u dziecka jest w ogóle nieskuteczny i niestety nie pomaga, że ból kolana u dziecka przejdzie jak dziecko wyrośnie i nic nie poradzimy. Przy uciążliwym bólu możemy się "ratować" neurofenem. Czy ten ból kolana u dziecka rzeczywiście może być jedynie oznaką szybkiego wzrostu. Występuje tylko w nocy. Ale czy to normalne zeby ból kolana u dziecka pojawiał się codziennie tylko z powodu rozwoju? To nie jest symptom żadnej choroby? Joanna

zrobiłabym badanie krwi z rozmazem, OB ,ewentualnie poziom D3 we krwi i poziom fosfatazy alkalicznej. poza tym proszę podawać niemiecką witaminę D3 (2 krople) zarejestrowaną jako lekarstwo taką jest jedynie VIGANTOL ( kosztuje koło 5 zł. i starcza na 2 miesiące!) poza tym trzeba dostarczyć dziecku w diecie wapno ( jest w mleku! ale nie ma go w białym serze) np. 500ml. mleka , 4 plasterki żółtego sera . Jeśli to nie pomoże to zrobić RTG nóżek .