Intensywne pocenie u 16-miesięcznego dziecka

Córka ma 16 miesięcy i ostatnio miewa intensywne pocenie , zdarza się że to są takie zimne poty. Czy może to być spowodowane ząbkowaniem? Nie jest przeziębiona, nie ma kataru ani kaszlu .Dodam , że córka jest bardzo aktywna lubi się bawić , biegać.

Jednym z objawów niedoboru D3 jest intensywne poicenie głownie na potylicy podczas snu. . Dzieci powinny otrzymywac od października do kwietnia sprawdzona, dobra wit. D3 taka jest VIKGANTOL ( niemiecka wit. D3 - na receptę ) starcza na 2-3 miesiace i kosztuje około 5 zł. .