Odpowiednie witaminy dla dzieci w wieku 4-6 lat

Witam, Jakie witaminy są najważniejsze dla dzieci w wieku 4-6 lat, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo.

w okresie jesienno- zimowym koniecznie trzeba podawać witaminę D3 ale jedynie taką która jest zarejestrowana jako lekarstwo.- żadnych suplementów diety . Taka wit. D3 jest niemiecki Vigantol - ( na receptę) kosztuje około 5 zł i starcza na 2-3 miesiące. Poza tyn trzeba podawać dziecku świeże owoce i warzywa . Sztuczne witaminy sa słabo przyswajalne i nie dostarczają innych niezbednych mikroelementów. Jedno kiwi to bomba multiwitamionowa.