Szpotawość podudzi u półtorarocznego dziecka

Witam moj poltorwroczny synek ma krzywe nozki pediatra zdiwgnozowala szpotawosc podudzi i skierowala nas do ortopedy ktory stwierdzil ze wg zdjecia rtg wszystko z koscmi jest ok i ze nie bedzie z tym nic robil...ale mnie to nie pokoi czy faktycznie nic z tym sie nie da zrobic ?? Alicja

możliwe że dostaje za mało witaminy D3 lub nie przyswaja wit. D3 . Należy zbadac poziom D3 we krwi (postać aktywną) oraz inne poarametry które wskazują czy dziecko nie ma krzywicy lub innych zaburzeń z gospodarka wapniowo-fosforanowa.
Proszę podawać tylko wit.D3 zarejestrowana jako lekarstwo tzn. niemiecka wit D3 VIGANTOL ( na receptę. ) kosztuje koło 5 zł i starcza na 2-3 miesiące.
Lekarz rodzinny m,oże skierować do Poradni metabolicznej żeby wykluczyć problemy z gospodarka wapniowo-fosforanowa .