Ból nogi - skąd się bierze?

Od pewnego czasu mój mąż narzeka na ból nogi w kolanie, które puchnie i rwie w środku. Nie może wtedy nawet chodzić, stosuje różne maści ale to nic nie pomaga .Taki stan utrzymuje się przez parę dni po czym samo przechodzi .Takie dolegliwości powtarzają się parę razy w roku. Czy to może być skutkiem przeciążenia nogi po większym wysiłku?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisane dolegliwości mogą wynikać z przeciążenia, ale mogą być objawem zmian zwyrodnieniowych, czy też uszkodzeń jakie dokonały się w stawie, bądź wynikiem choroby reumatologicznej. Wskazana jest wizyta u ortopedy. W przypadku długiego okresu oczekiwania warto udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam