Ból odbytu i krwawienie podczas wypróżniania a problem z hemoroidami

Witam, Kilka miesięcy temu miałam problemy z hemoroidami, gdyż dużo objawów na to wskazywało. Stosowałam Ruskorex, zmieniłam dietę i wszystko było w porządku, aż do teraz. Od paru dni, znów przy wypróżnianiu czuję straszny ból odbytu, a czasami nawet krwawienie które widać na papierze. Z czego to znów mogło się wziąć? Czy są jakieś przyczyny, czy takie objawy mogą się wziąć same z siebie? Co robić w takiej sytuacji?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą sugerować rozpoznanie guzów krwawiczych odbytu (hemoroidów). Najprawdopodobniej będą one nawracać. Należy zgłosić się do lekarza aby ocenić stopień zaawansowania choroby i na tej podstawie dobrać odpowiednie leczenie.