Czy to mogą być hemoroidy u 24-latka?

Czy to coś groźnego czy to normalne? Mianowicie. Kilka dni miałem tzw Zatwardzenie i przy wypróżnianiu się miałem uczucie niepełnego wypróżniania oraz podczas siedzenia miałem uczucie że jakbym siedział na czymś. Po kilku dniach przeszło. Wszystko było w normie. Dziś objawy te wróciły a na papierze toaletowym pojawiły się małe kropki krwi i czuję pieczenie i uczucie siedzenia na czymś znów wróciło. Jak sobie z tym poradzić? Czy to hemoroidy? Czy to coś groźnego? Ogólnie czuje się bardzo dobrze.

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-charakterystyka-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie

Najlepiej będzie nie czekać na ponowne wystąpienie objawów, tylko od razu skontaktowanie się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy (lekarz nie tylko stwierdzi czy to hemoroidy ale również oceni stopień ich zaawansowania), ponieważ zaniedbane hemoroidy potrafią bardzo mocno uprzykrzyć życie. Wbrew pozorom to nie tylko problem z siedzeniem czy wypróżnianiem. Rozmawiałem z Pacjentami, których w nocy budził ból, jeśli tylko przyjęli pozycje powodującą napięcie mięśni w okolicach odbytu.

Akurat w przypadku hemoroidów ziołolecznictwo oferuje liczne surowce, które można stosować wewnętrznie oraz w formie okładów, przymoczek, nasiadówek oraz maści lub żeli.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl