Ból piersi i w okolicy podbrzusza - czy to skutki leczenia zaburzeń hormonalnych?

Witam,

mam 22 lata i staram się o dziecko. Mój ginekolog zapisał mi L*** na uregulowanie cyklu. Biorę ją drugi cykl (w zasadzie skończyłam brać 3 dni temu, lekarz zalecił brać ją od 16. do 25. dnia cyklu) i czekam na miesiączkę. Od jakiegoś tygodnia strasznie bolą mnie piersi, zaczęło się od mrowienia w sutkach a teraz to bolą już całe, zwłaszcza gdy je dotknę. Do tego odczuwam ból w podbrzuszu, momentami jest taki jak na miesiączkę, a momentami czuję tak jakby ucisk i ciągnięcie... Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam. Zastanawiam się czy mogą to być skutki uboczne brania L***, czy może coś innego. Chciałam zaznaczyć jeszcze, że podczas pierwszego cyklu z L*** nie odczułam żadnych dolegliwości.

Proszę o pomoc.

Witam serdecznie.

Opisane dolegliwości raczej nie mogą być skutkiem stosowania L***, ponieważ substancja ta bywa stosowana właśnie w leczeniu zaburzeń hormonalnych mogących powodować bóle podbrzusza i piersi. Najlepiej proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem, który Panią zbada i stwierdzi, czy nie dzieje się nic niepokojącego.

Pozdrawiam serdecznie