Ból piersi w trakcie krwawienia z odstawienia

Dzień dobry! Czy jeśli jestem w trakcie krwawienia z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy a strasznie bolą mnie piersi , czy jest to normalne, czy mam powody do obaw?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ból piersi jest dość często występującym objawem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Może on występować w czasie 7-dniowej przerwy, kiedy poziom hormonów spada. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Profilaktycznie proszę jednak pamiętać o samobadaniu piersi. Dodatkowo, jeśli ból będzie się pojawiał podcza każdego cyklu, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem - być może wskazane będzie wykonanie badanie USG.