Ból pleców - przyczyny

Witam! Od pewnego czasu dokucza mi ból pleców. Ból jest dokuczliwy i pojawia się w nocy (nie jestem w stanie obrócić się na bok), a rano schodzę z łóżka na czworaka. Jest to tak silny ból, że łzy lecą mi ciurkiem,c zasem w ciągu dnia i wieczorem mam wrażenie jakby po plecach biegały mi stada mrówek. Co może być przyczyną takiego bólu? Dodam, że łóżko mam od roku to samo. Pozdrawiam i proszę o pomoc. Wela81
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Przyczyn takiego bólu może być wiele, dlatego niezbędna jest odpowiednia diagnostyka w tym kierunku.

Jedną z przyczyn może być dyskopatia kręgosłupa.
Może ona powodować ból poprzez zniekształcenie kręgów, co tym samym powoduje ucisk na korzenie nerwowe.
Warto jest wykonać zdjęcie RTG kręgosłupa.

Jedną z możliwości są też choroby reumatyczne. Podstawą ich diagnostyki oprócz objawów jest oznaczenie specjalnych czynników we krwi, jak i wykonanie zdjęcia RTG.

Myślę, że powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań, które pozwolą uchwycić bezpośrednią przyczynę dolegliwości.

Pozdrawiam!