Ból pod lewą pachą, który promieniuje do piersi

Witam. Mam 23lata, od jakiegoś czasu odczuwam ból pod lewą pachą który promieniuje do piersi. Czasami boli aż cała ręka i czuje drętwienie dłoni. Ból występuje kilka dni, po czym mija i za kolejne parę dni znowu się pojawia. Jest to tępy ból. Usg piersi i pach miałam robione rok temu i wszystko było ok. Nie czuje również żeby węzły chłonne były powiększone. Dodam jeszcze że jestem strasznie nerwową osobą, na tyle że rodzina twierdzi że jestem hipochondryczką, z czym się zgadzam.

Hipochondria to choroba, w której odczuwamy znacznie więcej i interpretujemy niegroźne objawy, jako stanowiące zagrożenie dla naszego zdrowia. Skupianie się na tych objawach niweluje inne sygnały i tracimy czas i nerwy na rzeczy niestanowiące zagrożenia. Warto już teraz, za młodu, starać się nad tym panować. Jeżeli USG okolicy piersi i pach nie wykazuje patologii, można zastanowić się jeszcze nad niewłaściwą postawą podczas czytania, nauki, pracy (często czytanie w pozycji leżącej na boku daje podobne objawy odczuwania dyskomfortu w obrębie kończyny). Czasem zmiana nawyków na właściwe może przynieść większą ulgę niż konsultacja lekarska.