Ból podbrzusza, ból piersi i zmiany skórne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 28 lat. Mam problem, gdyż boli mnie prawa pierś, a dokładnie miejsce między sutkiem a mostkiem (wyczuwalny jest mały guzek bolesny). Robiłam USG i nie wykazała żadnych zmian, wszystko niby jest w porządku - jak określił lekarz. Do tego mam regularne miesiączki, ale dwa dni przed okresem plamię (wydzielina ciemny brąz), okres mam dwa dni, a później znowu 3 dni plamię. Ostatnie badania w marcu nic nie wykazały (badanie cytologiczne), wszystko w normie. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę od stycznia tego roku (odstawiłam), nie jestem w ciąży. Do tego jakiś miesiąc temu miałam ogromny ból w dolnej partii brzucha, nie mogłam się załatwić. Mój brzuch zrobił się twardy jak skała i te skurcze potworne, bardzo bolesne, ból przeszywający od prawej dolnej części po kręgosłup i łopatkę. Przeszło mi po dwóch tabletkach No-spy. Nie wiem co mi jest? Do tego nad ustami pojawiły mi się brązowe dwie ciemne plamki (kształt trójkątny), bardzo uciążliwe. Szpecą moją twarz (podobne do ostudy). Nie mogę się ich pozbyć, robię peelingi, stosowałam maści wybielające i dalej są. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mi dolega, co mi jest? Co mam robić? Co wskazują moje dolegliwości? Proszę o poradę medyczną, pomoc.

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią objawy nie są charakterystyczne dla konkretnej jednej jednostki chorobowej.
Jeżeli chodzi o zmiany pojawiające się w sutku, to prawdopodobnie związane są one ze zmianami hormonalnymi, do których dochodzi w czasie cyklu miesiączkowego, jeżeli problem będzie się nasilał konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa i być może ocena hormonalna.

Natomiast przyczyn bólu brzucha może być wiele- w pierwszej kolejności proszę przyjrzeć się swojej diecie, być może zawiera ona zbyt wiele produktów zapierających, co spowodowało ból brzucha.
Natomiast jeżeli dolegliwości będą się powtarzały konieczne będzie wykonanie USG jamy brzusznej i podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia krwi obwodowej, badanie ogólne moczu, poziom enzymów wątrobowych, kreatynina, OB). Badania te może zalecić lekarz rodzinny po zbadaniu pacjenta. Być może konieczne będzie również wykonanie USG przezpochwowego.Wówczas konieczne będzie bowiem wykluczenie chorób układu moczowo-płciowego, czy pokarmowego.
Natomiast zmiany skórne również mogą być efektem zmian hormonalnych. Jeżeli korzysta Pani z solarium również ono może przyczyniać się do powstawanie przebarwień. Problem ten najlepiej skonsultować z dermatologiem (nie jest konieczne skierowanie) lub kosmetologiem.

Pozdrawiam